07/06/2023

Kupabet Gir

Kupabet Giriş Bilgileri ve Detayları

Tavla nasıl oynanır? Kupabet tavla lobisinde oynamak

2 min read
tavla nasıl oynanır

Tavla kuşkusuz ki en çok oynanan oyunlardan bir tanesidir. Hepimiz büyürken hem çevremizde hem de televizyondaki yayınlarda tavla oynanmasına birçok kez rastlamışızdır. Tavla nasıl oynanır sorusunu cevaplayacağız.

Sitemizde özellikle tavlanın açıklamasına değinmemizin sebebi de Kupabet poker lobisinde de bulunmasıdır. Buradan hem sitede bulunan diğer üyeler ile karşılaşabilirsiniz. Hem de aynı poker lobisi ağı içerisinde bulunan diğer üyelerle de oyunlara katılabilirsiniz. Kalabalık lobi birçok oyuncuya yer vermektedir.

Tavla tahtasını iki bölüme ayırıyoruz. Kendi alanımız, yani pulları toplamamız gereken bölüm. Aynısı karşı oyuncu için de simetrik bir şekilde tahta üzerinde yer almaktadır.

Pulların dizilimi nasıl olmalıdır?

Kendi alanınız olarak belirlediğiniz alana sol taraftaki sütuna siz 5 tane pul diziyorsunuz, karşı taraf ise sağ köşenizdeki sütuna 2 tane pul diziyor. Oyun alanı olarak geçen bölmenin sol alt köşesindeki sütuna rakip 5 tane pul diziyor. Soldan beşinci sütuna ise siz 3 pulunuzu diziyorsunuz.

Az önce de belirttiğimiz şekilde karşı taraftaki alan da aynı simetri oluşturacak şekilde tam ters renklerle birlikte dizilimi yapılmaktadır. Nasıl ki karşı tarafın iki pulu sizi alanınızdaki sağ alt köşede ise, tam terste de sizin iki pulunuz aynı yerin karşısında bulunmalıdır.

Tavladaki pulların dizilimini görsel üzerinde de inceleyebilirsiniz.

Tavla nasıl oynanır?

Oyuna başlarken öncelikle kimin başlayacağı seçilmektedir. Bunun için iki taraf da birer tane zarı yuvarlayarak kime daha yüksek geldiğine bakmaktadır. Daha yüksek zar tutturan oyuncu ilk hamleyi yapmak için iki zarı birlikte atmaya hak kazanır.

Sonrasında iki zar atıldığında tam zarda belirtilen miktarda ilerlemek gerekmektedir. Bu iki zardan birine göre bir pul, diğerine göre bir pul ilerletme şeklinde de olabilir. Veya iki zarın toplamı kadar tek pul ilerlemek de demek olabilir. Örnekle açıklayacak olursak; 2 ve 6 atılırsa, bir pul 2 sütun ilerletilebilir, bir başka pul 6 sütun ilerletilebilir veya yalnızca bir pul iki zarın toplamından 8 sütun ilerletilebilir.

Tüm pullarınızı kendi alanınızda topladıktan sonra yine iki zarı atarak toplamaya başlamaktasınız. İlk önce tüm taşlarını toplamış olan taraf kazanmış olacaktır. Eğer ki karşı taraf tüm taşlarını kendi alanına getirmeye imkân bulmadan siz oyunu tamamlamış olursanız bu da mars olarak kazanmaya girer. Mars galibiyetinde ise oyun sayısı iki kat olarak değerlendirilmektedir. Bahis içerisinde de miktar katlanabilir ise, iki kazan kazanç elde edilmektedir.


Bu gibi yazıların devamı ve çok daha fazlası için sitemiz Blog Sayfasından görüntüleme yapabilirsiniz. Oyunlara katılmak için ise Kupabet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

More Stories

Kupabet Poker 2 min read
Kupabet Tombala 3 min read 2
Kupabet Canlı Destek 2 min read

2 thoughts on “Tavla nasıl oynanır? Kupabet tavla lobisinde oynamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaçırmış olabilecekleriniz

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.